انواع برجستگی هایگلاس

می دانیم که ام دی اف خام برجستگی ندارد، به جز مواردی که از آن در CNC استفاده میشود. ولی انواع برند ام دی اف پس از روکش کردن ام دی اف خام محصولاتی با برجستگی های متفاوت تولید میکنند. امروز در این جستار با معرفی انواع برجستگی های موجود در بازار و برندهای تولید کننده اطلاعات تازه ای را به شما ارائه میدهیم. در نظر داشته باشید که رنگ و طرح در این گزارش مورد نظر نیست و برجستگی و فینیش ام دی اف را معرفی میکنیم.

هایگلاس براق
آنچه معمولا از هایگلاس انتظار داریم روکش براق است. در واقع این محصول هیچ برجستگی ندارد و زمانی که در نور آن را حرکت میدهیم بازتاب نور و محیط را در آن میبینیم. همچنین با لمس کردن، سطحی کاملا صیقلی را خواهیم یافت.


هایگلاس سوپرمات
برندهای هایگلاس علاوه بر ام دی اف روکش هایگلاس براق، محصول سوپرمات نیز تولید میکنند. این نوع برجستگی به نام سافت تاچ هم شناخته میشود. اولین بار برندهای هایگلاس ای جی تی agt و ایشیک این محصول را به بازار ایران معرفی کردند. ورق هایگلاس مات (سافت تاچ) هیچ نوع برجستگی ندارد و زمانی که آن را لمس میکنیم هیچ نوع برجستگی وجود ندارد ولی در عین حال با تاباندن نور هیچ بازتابی نیز دیده نمیشود.


ام دی اف برجسته
برندهای تولید کننده هایگلاس، ام دی اف با روکش های پی وی سی برجسته را نیز به مشتریان ارائه میدهند برجستگی های که با طرح چوب منطبق است. هایگلاس ایرانی AGE برخی طرح های خود را با این برجستگی ارائه میدهد.


هایگلاس طرح بتن
امروزه طرح های هایگلاس بسیار گوناگون شده است. برای نمونه هایگلاس طرح بتن مورد توجه دکوراتورها قرار گرفته. این طرح در واقع پتینه است و برجستگی آن بسیار ضعیف است ولی در بازتاب نور تاثیر میگذارد و حس سیمان را به بیننده القا میکند. برای نمونه هایگلاس پانوتک دو کد روشن و تیره دارد که دقیقا طرح و بافت سیمان دارد.

ام دی اف سیلور
البته برجستگی های برندهای هایگلاس به همین چهار نوع ختم نمیشود. بسیاری برجستگی های دیگر همچون صحرا، موزاییک، دالگالی و ام دی اف سیلور را نیز باید نام برد. ام دی اف سیلور که نام آن در نمونه هایگلاس ام دی اف اینوکس یا ام دی اف استیل خشدار گفته میشود نیز از جمله هایگلاس های موجود بازار است.
در سالهای اخیر با ترکیب نمونه های مات ولی اکلیل دار نمونه های هایگلاس مات اکلیل دار نیز به سمپل هایگلاس افزوده شده است.

ادمین
ژانویه 28, 2021