محصولات برند پویا

در دایره ی مصرف کنندگان و فروشندگان ام دی اف محصولات را نخست به ام دی اف و نئوپان تقسیم می کنند و سپس با توجه به؛ برند، ضخامت، خام یا روکش مورد دسته بندی قرار می دهند. برای همین در این جستار نخست گزارشی از نئوپان پویا سپس ام دی اف پویا و در پایان اچ دی اف پویا ارائه می شود.

محصولات نئوپان خام پویا در ضخامت های 4 تا 38 میلی متر تولید می شود که ضخامت 38 میلیمتر آن کمیاب و منحصر به فرد است. تراکم بالا به همراه مقاومت کششی و خمشی بالا، نئوپان خام پویا را بسیار پرطرفدار کرده است. اما بیشترین محصول نئوپان خام پویا در خود کارخانه های پویا با روکش های رنگارنگ و گوناگون پرس شده و به عنوان محصول آماده مصرف، روانه بازار می شود. (برای دیدن رنگ های نئوپان ملامینه پویا کلیک کنید.)


عموما نئوپان ملامینه پویا ضخامت 16 میلیمتری دارد و نوع برجستگی آن برفی است ولی فراموش نکنید که پرفروش ترین محصول همه ی کارخانه ها، نئوپان سفید صابونی است. نئوپان سفید صابونی پویا با اندازه 366*210 سانتی متر و ضخامت 6/1 سانتی متر بزرگترین اندازه و مساحت را در میان همه ی برندها دارد.


بد نیست کمی هم از محصولات ام دی اف خام پویا اطلاعات به دست آوریم؛ در مورد اندازه ی محصولات ضخامت های 3 تا 25 میلی متر غالب ترین اندازه های بازار ام دی اف کشور است. اندازه های محصولات نیز 244*183 و 366*210 و 366*183 سانتی متر است. پویا محصولات MDF خام خود را نیز با روکش ملامینه به صورت پالت MDF معمولا با 28 برگ در هر پالت ام دی اف روانه بازار می کند.

برند پویا انواع برجستگی های برفی، SD، صابونی، براق، پریزما و فریز را تولید می کند ولی درباره ی ورق ام دی اف با روکش ملامینه پویا، غالبا برجستگی برفی و براق برای روکش های رنگی و نیز صابونی و برفی برای روکش سفید این برند بیشتر رواج دارد. خصوصا ام دی اف سفید صابونی پویا که با اندازه ی 366*183*6/1 سانتی متر پر طرفدارترین برند برای مصرف کنندگان به خاطر قیمت بسیار مناسب محصول پویا است.

در موضوع رنگ بندی ام دی اف پویا نیز این شرکت با افزودن رنگ های جدید و کروم براق خود را به سلیقه ی بازار نزدیک تر کرده است و در پایان یک محصول مهم را معرفی می کنیم؛ HDF پویا.


این محصول درواقع همان ام دی اف ولی با تراکم بسیار بالا است. در واقع از اچ دی اف پویا بیشتر برای تولید پارکت استفاده می شود. این محصول به صورت خام با ابعاد 2440*1830* 8 میلیمتر به صورتی پالت ارائه میشود.

آریا فرزامند
دسامبر 4, 2020