پنج دلیل گسترش فروش ام دی اف برند تیسان

یکی از برند هایی که در سه سال اخیر دارای رشد تصاعدی طرفدار بوده، برند ام دی اف تیسان است. شرکت تیسان ­چوب ایرانیان که تولیدکننده ­ی برند تیسان است از سال 1388 تولید محصولات ام دی اف و نئوپان با روکش ملامینه را آغاز کرده است. در آغاز در میان برند های پرتولید و معروف، تیسان موفقیت کافی نداشت و آن­چنان به محصولات آن توجه نمی­ شد. ولی این شرکت با ایجاد تغییراتی توانست جایگاه خود را در میان دیگر برندهای ام دی اف بهبود دهد. از تغییرات یاد شده می ­توان به 5 مورد زیر اشاره کرد:

1. افزودن رنگ ­های جدید و تنوع دادن به رنگ ­های ام دی اف تولیدی:

سلیقه ­های متنوع جامعه­ ی ایرانی، هنر، توجه به مد و رقابت در ارائه ­ی طرح­ های جدیدتر توسط طراحان، معماران و دکوراتورها همه و همه زمینه ­ساز درخواست رنگ ­های متنوع ­تر و جدید تر از صوی بازار شده است. از همین رو شرکت تیسان چوب ایرانیان علاوه بر افزایش دادن رنگ ­های فانتزی تیسان، که می ­توان گفت در حال حاضر پرتنوع­ترین نمونه­ی رنگ­های فانتزی را در میان برندهای ام دی اف دارد، به افزودن نمونه­ های روکش تیسان پرداخت. در حال حاضر این برند علاوه بر رنگ های عنوان شده، نمونه های طرح کتان تیسان و طرح بتون تیسان را نیز علاوه بر تیسان طرح چوب به سمپل و خط تولید خود افزوده است.

2. افزایش سریع تولید:

پس از ارزیابی تیسان از کشش بازار ام دی اف، این شرکت با افزایش مساحت کارخانه و افزودن خط تولید توانست هم در تولید ام دی اف رنگی تیسان و هم در تولید ام دی اف سفید صابونی تیسان به یکی از فعالترین برندهای بازار چوب و ام دی اف ایران تبدیل شود.

پیش­ تر شرکت­ها و برندهایی بوده اند که محصولات بسیار باکیفیت و متنوع تولید می کرده اند ولی عدم توازن در تولید و به اصطلاح بی برنامگی در تولید باعث شد تا اقبال مشتریان به این برندها کم شود. به این سان که در شرایط خاص آن کارخانه ها خط تولید خود را بیشتر به تولید ام دی اف سفید صابونی اختصاص دادند. این عمل در کوتاه مدت سود مناسبی را در بر دارد ولی باعث می شود ارائه ی ام دی اف های رنگی با کندی رو به رو شود این اتفاق باعث می شود کارگاه داران، درودگران و دکوراتورها با عدم موجودی نمونه ی رنگ های برند رو به رو شوند. همین اشتباه محاسباتی تولید کننده، در دراز مدت اعتماد مشتریان را می کاهد و برند موفقیت خود را در جذب مشتریان ام دی اف از دست می دهد.

می توان گفت تیسان دقیقا مسیر درست را در تولید انتخاب کرد و توانست در طول چند سال اعتماد خریداران را جلب کند.

کارخانه­ تیسان روزانه 4000 برگ ام در اف در روز تولید می­ کند. شرکت تیسان چوب ایرانیان نه تنها توانست برند ام دی اف تیسان را به وضعیت فوق ­العاده مقبولی در بازار چوب و ام دی اف ایران برساند. که توانست محصولات نئوپان، ام دی اف با برجستگی های برفی، اس دی و براق و حتی ام دی اف تیسان سینکرونایز را نیز به مشتریان عرضه کند. مجموعه­ ی ایرانیان ام دی اف نیز با توجه به استقبال مشتریان و درخواست های رو به افزایش درباره ی انواع رنگ ها و برجستگی های ام دی اف تیسان دپوی این محصول را در دستور کار قرار داد و تیسان با برجستگی های برفی، اس دی، کتان و  صابونی را به مشتریان گرامی ایرانیان ام دی اف ارائه میدهد.

3. بهبود کیفیت محصول ام دی اف ملاینه:

تا پیش از سال 1385 ایران بیشتر مصرف کننده ی ام دی اف خارجی بود و برندهای وارداتی اصلی ترین کالای بازار ایران بود ولی شرکت های ایرانی توانستند در مرحله ی اول با تامین و واردات مواد اولیه و تولید کالا در داخل کشور و پس از آن تولید برخی از مواد اولیه، کشور را تا اندازه ای به جمع کشورهای تولید کننده ی ام دی اف نزدیک کند یا حداقل نیاز کشور را تا اندازه ای تامین کنند. مشکل اینجاست که انحصار مطلق تولید می تواند زمینه ساز افت کیفیت باشد. از همین رو مشتریان به تجربه، برند تولید داخل و دارای کیفیت را در طول زمان شناسایی می کنند و رواج یک کالا نشان دهنده ی اعتماد مشتریان به آن برند است. در این زمینه شرکت تیسان توانست با افزایش کیفیت تولید، کالای ایرانی با قیمت و کیفیت بالا را نسبت به نمونه های مشابه دیگر برندها ارائه دهد. نداشتن انحنا یا اصطلاحا تاب و کیفیت خوب روکش اصلی ترین دلیل انتخاب تیسان در میان مشتریان است.

سلیقه ­های متنوع جامعه­ ی ایرانی، هنر، توجه به مد و رقابت در ارائه ­ی طرح­ های جدیدتر توسط طراحان، معماران و دکوراتورها همه و همه زمینه ­ساز درخواست رنگ ­های متنوع ­تر و جدید تر از صوی بازار شده است. از همین رو شرکت تیسان چوب ایرانیان علاوه بر افزایش دادن رنگ ­های فانتزی تیسان، که می ­توان گفت در حال حاضر پرتنوع­ترین نمونه­ی رنگ­های فانتزی را در میان برندهای ام دی اف دارد، به افزودن نمونه­ های روکش تیسان پرداخت.

6. تامین مواد اولیه در شرایط پرنوسان بازار ام دی اف:

در سال های اخیر واردات مواد اولیه اصلی ترین گرفتاری تولید کنندگان بوده است. در چنین شرایطی شرکت­ هایی که بتوانند مواد اولیه را با تامین سرمایه و برنامه ریزی درست، به دست بیاورند پیروز رقابت خواهند بود. تیسان در این زمینه تا امروز موفق بوده و کالای خود را بدون وقفه به بازار ارئه داده است.

5. تبلیغات مناسب:

با وجود اینکه همیشه تبلیغات زمینه ساز موفقیت است ولی اگر کیفیت کالا پایین باشد موفقیت واقعی و نمودار نخواهد بود. شرکت تیسان با وجود توجه به تبلیغات، بیشتر موفقیت خود را مدیون توجه مثبت مشتریان به این برند بوده است. به نظر می رسد اگر شرکت تیسان همین مسیر را طی کند همچنان جزو برندهای ارزنده ی بازار چوب و ام دی اف ایران باقی خواهد ماند.

ادمین
نوامبر 4, 2021